Lomi Lomi

Lomi Lomi (zwany też jako Lomi Oluea) – styl wykonywany jest na stole do masażu. Komfortowym i o dobrze wyregulowanej wysokości. Pracuje się intensywnie dłońmi i przedramionami. Ta praca – ma za zadanie pobudzić wewnętrzną moc człowieka. Stosuje się mieszankę kilku ciepłych olej z których każdy ma właściwości dające optymalny poślizg i zmiękczające skórę, tak aby ruchy były płynne i możliwie głębokie.

Lomi Lomi to masaż całościowy. W trakcie masażu omija się miejsca intymne i nigdy nie są one odkrywane. Masowany jest tułów: plecy, brzuch i klatka piersiowa, a także kończyny, głowa, szyja i twarz. Wykonuje się specjalne rotacje na głównych stawach i kręgosłupie szyjnym. Kolejnym element, który wyróżnia ten styl ruch (rodzaj tańca) „Fly” i jest on wykonywany wokół stołu przez terapeutę.

Czasem przed masażem stosowane są też sauny parowe, okłady ziołowe, solne nacierania.

Praktyki hawajskie mają moc zmiany utartych, często niechcianych wzorców zakorzenionych w ciele. Dlatego masażysta, który bezustannie pracuje ze sobą, jest właściwe przygotowany by pracować z innymi. Trening masażysty w dawnych czasach mógł trwać nawet 20 lat. Dopiero potem otrzymywało się zgodę na pracę z przywódcami danej społeczności.
W czasie kilkunastu lat pracy z różnymi stylami mogłem zrozumieć jak wielkim darem jest dla nas przekazanie sposobu pracy z ciałem, podczas którego łączy się skupienie oraz szacunek do osoby poddającej się masażowi. Zrozumiałem jak bardzo muszę być gotowym i oddanym by móc taką pracę wykonywać właściwie. To zmienia wszystkie rodzaje pracy z drugim człowiekiem, zmienia się kontakt i sposób komunikacji.

Na stole, na sposób fizyczny, mogą uzewnętrznić się procesy niechcianych traum, krzywd, czy programów rodzinnych. Już bez możliwości powrotu do ciała. Odbywa się to w przyjaznej, niemal rodzinnej atmosferze. Każde ciało jest inne i bardzo wyjątkowe. Ważne jest, aby wsłuchać się w nie, a ono odpowie, czego potrzebuje w tym momencie.

Lomi Lomi – stało się już bardzo popularne w Niemczech i innych krajach zachodnich gdzie zainteresowani są nim terapeuci i lekarze różnych specjalności. Również w Polsce w wielu miejscach wykonuje się go z dużymi sukcesami terapeutycznymi.

Niezależnie od kultury wiele orientalnych metod pracy z ciałem ma podobne działania. Jeśli wykonywane są z serca to jestem pewien, że najwyższa wibracja, którą może dać człowiek drugiej osobie tam zagości. Lud Hawajów określa ją prostym słowem Aloha!

Zobacz jak Lomi Lomi można wykonywać również paniom w okresie ciąży